Faq |

سوالات متداول


هر پزشک برای تمدید پروانه سالانه به چند امتیاز نیاز دارد؟

اعضای جامعه‌ی پزشکی (پزشکان، دندانپزشکان و داروسازان) به‌منظور تمدید پروانه نیاز به کسب 25امتیاز بازآموزی در طی سال خواهند داشت. تمدید پروانه مطب عموما هر 5سال یکبار انجام می‌ِشود و اعضای جامعه‌ي پزشکی باید گواهی بازآموزی شامل حداقل 125امتیاز را به‌منظور تمدید پروانه ارائه دهند.

آیا می‌توان تمامی 125امتیاز مورد نیاز برای تمدید پروانه را در یک سال کسب کرد؟

طبق آخرین بازنگری انجام شده توسط اداره‌ی کل آموزش مداوم وزارت بهداشت، اعضای جامعه‌ي پزشکی باید هر 5سال، 125امتیاز بازآموزی ارائه دهند و در هر سال حداقل 15امتیاز کسب کرده باشند. بر این اساس کسب تمامی 125امتیاز مورد نیاز در یک سال مورد قبول نمی‌باشد و دارای اعتبار نخواهد بود.

امتیاز مدون و غیر مدون چه تفاوتی دارد؟ آیا الزامی جهت کسب امتیاز مدون وجود دارد؟

منظور از امتیاز مدون، اخذ امتیاز از برنامه‌هایی است که محتوای آن‌ها از قبل توسط اداره‌ی کل آموزش مداوم وزارت بهداشت تدوین شده است. طبق آخرین تغییرات در قوانین بازآموزی، الزامی به کسب امتیاز از برنامه‌های مدون وجود ندارد و باید دقت فرمایید که نباید تمامی 125امتیاز دوره‌ي پنج ساله از طریق شرکت در کنگره و سمینار باشد و الزاما باید بخشی از امتیاز، از کارگاه‌ها،‌برنامه‌های مدون و دوره‌های آموزشی (غیر کنگره) و... باشد.

گواهی امتیاز بازآموزی از چه راهی قابل دریافت می‌باشد؟

درحال حاضر برنامه‌های بازآموزی از طریق سامانه آموزش مداوم وزارت بهداشت به آدرس www.ircme.ir ثبت و اجرا می‌شود و حتما باید گواهی در سامانه ثبت شده باشد.

نیازطب برای چه گروه‌هایی دوره‌های بازآموزی برگزار می‌کند؟

ما برای برگزاری دوره‌های بازآموزی با انجمن‌های علمی، مراکز تحقیقاتی و دانشگاه‌های علوم پزشکی همکاری می‌کنیم و تاکنون برای گروه‌های مختلف تخصصی، پزشکان عمومی، دندانپزشکان و داروسازان برنامه‌هایی داشته‌ایم.

نیازطب چه فعایت‌هایی انجام می‌دهد؟

نیازطب با برند تجاری دکترلند به‌منظور ارائه‌ي خدمات به جامعه‌ی پزشکی تاسیس شده است. درحال حاضر برگزاری دوره‌های بازآموزی با همکاری انجمن‌های علمی، صدور بیمه‌نامه مسئولیت حرفه‌ای با همکاری بیمه کارآفرین با شرایط خاص، شناسایی گزینه‌های مناسب سرمایه‌گذاری و معرفی آن‌ها به اعضا، مشاوره‌ي حقوقی، کلاب رفاهی و... از جمله خدماتی است که توسط شرکت نیازطب، به اعضای جامعه‌ي پزشکی ارائه می‌شود.

آیا در شرکت نیازطب، دوره‌های بازآموزی غیر حضوری نیز برگزار می‌شود؟

به‌منظور راحتی هرچه بیشتر اعضای جامعه‌ی پزشکی و سهولت اخذ امتیاز توسط همکاران عزیز، درحال رایزنی با انجمن‌های علمی جهت تعریف دوره‌های آموزشی غیرحضوری هستیم. درحال حاضر این امکان فراهم نمی‌باشد اما به‌زودی این بخش نیز به خدمات شرکت اضافه خواهد شد.

چرا برنامه‌ي طب‌ کار توسط نیازطب برگزار نمی‌شود؟

با توجه به نیاز اعضای جامعه‌ي پزشکی، مذاکراتی با انجمن علمی طب کار جهت برگزاری دوره‌های بازآموزی انجام داده‌ایم متاسفانه در حال حاضر توافقی حاصل نشده است. تلاش خواهیم کرد این عنوان را درصورت همکاری مراکز مجاز برگزاری دوره‌ی طب کار به برنامه‌ها اضافه کنیم.

آیا دوره‌هایی که توسط شرکت نیازطب برگزار می‌شود معتبر است؟

تمامی دوره‌های برگزار شده توسط شرکت نیازطب در سال‌های گذشته با همکاری انجمن‌های علمی و سایر مراکز مجاز بوده و شناسه‌ی برنامه در سامانه‌ی آموزش مداوم وزارت بهداشت ثبت شده و قابل مشاهده است.

کارت عضویت کلاب دکترلند چه استفاده‌ای دارد؟

ما با تاسیس کلاب دکترلند و صدور کارت هوشمند به نام اعضا، به دنبال ارائه‌ی خدمات رفاهی برای اعضای کلاب خود هستیم. دارندگان کارت دکترلند می‌توانند با مراجعه به مراکز رفاهی، خدماتی و فروشگاه‌های طرف قرارداد دکترلند،‌ علاوه‌بر دریافت خدماتی خاص و متفاوت، بخشی از خرید خود را به شکل اعتبار هدیه در کارت دکترلند خود ذخیره کرده و در خرید‌های بعدی از شبکه‌ی پذیرندگان کلاب، از اعتبار هدیه‌ي خود استفاده کنند.

هزینه‌ی دریافت کارت دکترلند چقدر است؟

درحال حاضر کارت کلاب دکترلند برای متقاضیان به‌صورت رایگان صادر می‌شود و اعضای جامعه‌ي پزشکی برای صدور کارت مبلغی پرداخت نمی‌کنند.

چرا دوره‌های کارگاه برای پزشکان توسط شرکت نیازطب برگزار نمی‌شود؟

در سال‌های گذشته اقدام به برگزاری کارگاه‌هایی با موضوع احیای قلبی و ریوی و جراحی‌های کوچک کردیم که متاسفانه مورد استقبال قرار نگرفت. درصورت درخواست و استقبال جامعه‌ی پزشکی، نیازطب برای برگزاری دوره‌های کارگاهی آمادگی لازم را دارا می‌باشد.

آیا رزیدنت‌ها هم نیاز به کسب امتیاز بازآموزی دارند؟

طبق آخرین مصوبه‌ي اداره کل آموزش مداوم وزارت بهداشت، الزام به گذراندن دوره‌های بازآموزی و اخذ امتیاز از زمان دریافت آخرین مدرک تحصیلی اعمال می‌شود. لذا همکاران رزیدنت در دوره‌ی تحصیل نیاز به کسب امتیاز بازآموزی ندارند.